ddm

piątek, 23 października 2015

Ostatnie spotkanie

W środę 21 października spotkaliśmy się z Marianem Misiakiem - autorem książki  „Paneuropa, Kometa, Hel. Szkice z historii projektowania liter w Polsce.”  (wyd. Karakter, Kraków, 2015)

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak powstawała książka oraz dlaczego do tej pory nie wydano podobnego opracowania. Porozmawialiśmy o najciekawszych zjawiskach i ludziach związanych z historią projektowania liter w Polsce, a także o tym jak obecnie rozwija się ta dyscyplina projektowa.

Spotkanie poprowadziła Ada Pawlikowska, która pracuje na stanowisku  asystenta w  Pracowni Liternictwa i Typografii w gdańskiej ASP.

Kim jest Marian Misiak?

To projektant, grafik, typograf, publicysta. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim i projektowanie krojów pism na Wydziale Typografii i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie w Reading (Wielka Brytania). Pracował w Londyńskim Researchstudio Neville’a Brody’ego. Zajmuje się typografią multiskryptową, projektowaniem krojów pism i badaniem kultury wizualnej. (źródło: www.karakter.pl)

fot.Anna Maria Biniecka